Andrii Popko

prawnik

Jestem jedynym partnerem i dyrektorem kancelarii PLP Kancelaria Prawna, która działa pod ogólną marką PLP Law Group. Specjalizuję się głównie w prawie korporacyjnym i handlowym. Jestem przewodniczącym Komitetu ds. Celnych i Podatkowych Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Jestem członkiem Ukraińskiej Izby Adwokackiej.
[Więcej >>>]

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością na Ukrainie

Andrii Popko20 marca 2018Komentarze (0)

Spółka z o.o. na UkrainieZ przyjemnością informuję, iż nowa ustawa „O spółkach z ograniczoną i dodatkową odpowiedzialnością” została podpisana, opublikowana i nabiera mocy od 18 czerwca 2018 roku.

W następnych wpisach, poświęconych tej ustawie, zacznę bardziej dokładnie znajomić Ciebie, mój drogi Czytelniku, z nowelami tej Ustawy, żeby było Ci lżej odnaleźć się w świecie ukraińskich spółek z ograniczoną odpowiedzialnością.

A dziś przypominam raz jeszcze, że do sp. z o.o. wprowadza się instytut rad nadzorczych, który od dawna działa w krajach rozwiniętych. Zwiększa to przejrzystość i odpowiedzialność przedsiębiorstw, sprzyja uczciwej konkurencji i jest dobrym znakiem dla zagranicznych firm i kredytorów. Ustawa chroni prawa uczestników mniejszościowych. Obecnie wykluczenie uczestnika ze spółki ze względu na „niewłaściwe wykonanie obowiązków” (ocena raczej subiektywna) jest niemożliwe.Wykluczenie uczestnika odbywa się wyłącznie w ramach postępowania sądowego.

Więcej o podstawowych punktach nowelizacji tej ustawy w artykule, pt. Spółka z o.o. na Ukrainie.

*****

Więcej o zakładaniu firmy na Ukrainie, a głównie w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, przeczytasz również w wywiadzie, jakiemu udzieliłem niedawno polskiemu przedsiębiorcy, planującemu założenie tej spółki i w ogóle założenie biznesu na Ukrainie: Załóż firmę na Ukrainie >>

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +380 67 2097949e-mail: apopko@plplawgroup.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez PLP Law Group Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest PLP Law Group z siedzibą w Kijowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem apopko@plplawgroup.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: