Andrii Popko

prawnik

Jestem jedynym partnerem i dyrektorem kancelarii PLP Kancelaria Prawna, która działa pod ogólną marką PLP Law Group. Specjalizuję się głównie w prawie korporacyjnym i handlowym. Jestem przewodniczącym Komitetu ds. Celnych i Podatkowych Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Jestem członkiem Ukraińskiej Izby Adwokackiej.
[Więcej >>>]

DIIA CITY – wywiad ze mną na łamach serwisu Zarząd w spółce z o.o.

Andrii Popko24 stycznia 2022Komentarze (0)

Jak już wiesz, pomysł stworzenia specjalnego systemu podatkowego dla branży IT powstał właśnie na Ukrainie.

Ustawodawca przyjął ustawę „O stymulowaniu rozwoju gospodarki cyfrowej na Ukrainie”, która zawiera podstawowe zasady DiiaCity, a pod koniec 2021 r. uchwalono ustawę, określającą specjalne podatki dla rezydentów Diia City.

Wywiad w Zarząd w spółce z o.o

Na ten temat miałem przyjemność rozmawiać ostatnio z panią mec. Anetą Kułakowską – radcą prawnym z Warszawy, specjalizującą się w prawie spółek kapitałowych.

Pani mec. Kułakowska prowadzi bardzo popularny blog Zarząd w spółce z o.o., w którym wyjaśnia polskim przedsiębiorcom różne zawisłości prawne tej formy prowadzenia działalności gospodarczej.

Jak już wiesz z moich poprzednich artykułów (o DIIA CITY przeczytasz tutaj) Diia City jest osobnym systemem podatkowym dla branży IT, o specjalnych warunkach zatrudnienia specjalistów z zastosowaniem przepisów prawa angielskiego do ochrony inwestycji venture, gwarancjami ochrony praw własności intelektualnej oraz niezmiennością warunków przez kolejne 25 lat.

Podobnie do Diia City na Ukrainie w Polsce działają Specjalne Strefy Ekonomiczne. Różnica jest taka, że ukraińskie rozwiązania dotyczą nowoczesnych technologii informatycznych.

Wywiad ze mną w serwisie Zarząd w spółce z o.o. przeczytasz tutaj>>

Serdecznie polecam!

Andrii Popko
prawnik

Zdjęcie: Eduardo Dutra

***

Przyda Ci się: Prezentacja DIIA CITY po angielsku https://city.diia.gov.ua/en

Słowa kluczowe: diia city, co to jest diia city, ukraiński rynek IT

***

Nazwa, statut, rejestracja spółki na Ukrainie

Myślisz o biznesie na rynku zagranicznym? Nie wiesz, jaki wybrać kraj? A może z góry planujesz inwestycję na Ukrainie?

Ukraina to ogromny rynek i ogromne możliwości. Coraz więcej regulacji prawnych nawiązuje wprost do regulacji UE. Kwestią czasu jest nasze wejście do grona państw Unii.

Ukraina to też jeden z najszybciej rozwijających się obecnie krajów Europy.

Z tego artykułu dowiesz się szczegółów, dotyczących rejestracji spółki na terytorium Ukrainy [Czytaj dalej…].

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +380 67 2097949e-mail: apopko@plplawgroup.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez PLP Law Group Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest PLP Law Group z siedzibą w Kijowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem apopko@plplawgroup.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis: