Andrii Popko

prawnik

Jestem jedynym partnerem i dyrektorem kancelarii PLP Kancelaria Prawna, która działa pod ogólną marką PLP Law Group. Specjalizuję się głównie w prawie korporacyjnym i handlowym. Jestem przewodniczącym Komitetu ds. Celnych i Podatkowych Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Jestem członkiem Ukraińskiej Izby Adwokackiej.
[Więcej >>>]

O blogu

Początki prawa handlowego w naszym kraju można liczyć od uchwalenia Ustawy o spółkach handlowych w 1991 r. Natomiast nowa Ustawa o spółkach z ograniczoną i dodatkową odpowiedzialnością zaczęła zupełnie nową epokę w prawie handlowym na Ukrainie.

Miło jest zdawać sobie sprawę, że w ostatnich latach w ukraińskim prawie handlowym zmieniło się wiele ustaw, przepisów i regulacji, które prawdopodobnie się nie zmieniały od 25 lat. Chodzi o te zmiany i dalszy rozwój legislacyjny, wpływ noweli korporacyjnych na działalność firm na Ukrainie, kształtowanie się praktyki sądowej w realiach nowego prawa handlowego, a także inne aspekty prawne biznesu na Ukrainie, o których opowiem w moim blogu.

Bardzo często klienci naszej Kancelarii mają podobne pytania na temat różnych aspektów działalności swoich firm, w tym spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, spółek akcyjnych, zaczynając od różnic w rejestracji osoby prawnej, walnego zgromadzenia wspólników/akcjonariuszy, reorganizacji spółek, likwidacji i upadłości.

Co tydzień odpisujemy na kilkanaście podobnych maili wysyłając te same, standardowe odpowiedzi. Trzymam się zasady: aby jeden treściwy blog był odpowiedzią jednocześnie dla wielu zainteresowanych.

Mój blog jest właśnie taka odpowiedzią i reakcją na popyt na wiedzę za zakresu zakładania i prowadzenia firmy na Ukrainie.

Jeśli nie wiesz, od czego zacząć lekturę mojego bloga zachęcam Cię do zapoznania się przede wszystkim z tymi trzema artykułami:

Życzę Ci interesującej lektury!

A w przypadku jeśli będziesz chciał się ze mną skontaktować, wszystkie dane kontaktowe znajdziesz w zakładce Kontakt.

*****