Andrii Popko

prawnik

Jestem jedynym partnerem i dyrektorem kancelarii PLP Kancelaria Prawna, która działa pod ogólną marką PLP Law Group. Specjalizuję się głównie w prawie korporacyjnym i handlowym. Jestem przewodniczącym Komitetu ds. Celnych i Podatkowych Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Jestem członkiem Ukraińskiej Izby Adwokackiej.
[Więcej >>>]

Porównanie polskiej i ukraińskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (sp. z o.o. vs TOW)

Andrii Popko04 stycznia 20193 komentarze

W ubiegłym roku rozmieszczałem tabelę porównawczą: ukraińska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (TOW) a przedstawicielstwo firmy zagranicznej na Ukrainie (zobacz artykuł).

Teraz chciałbym zwrócić uwagę na tabelę porównawczą ukraińskiej  TOW i polskiej sp. z o.o., na podstawie której zobaczysz jak podobne są do siebie 2 formy organizacyjne w naszych krajach. Niekiedy ukraińska spółka i jest nawet prostsza i tańsza do prowadzenia 🙂

Poniższa tabela została przygotowana przy udziale i wsparciu radcy prawnego Błażeja Sarzalskiego, którego blog poświęcony jest polskiej sp. z o.o. www.rejestracjaspolkizoo.pl.

***

ukraińska sp. z ograniczoną odpowiedzialnością

***

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +380 67 2097949e-mail: apopko@plplawgroup.com

{ 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Błażej Sarzalski | Rejestracja spółki z o.o. 4 stycznia, 2019 o 23:25

Miło, że mogłem pomóc 🙂

Odpowiedz

Jan 5 stycznia, 2019 o 13:09

Czy będąc rezydentem Ukrainy potrzebny jest dyrektor- obywatel? Czy mogę być dyrektorem jako stały rezydent?

Odpowiedz

Andrii Popko 8 stycznia, 2019 o 08:20

Nierezydent posiadający zezwolenie na stały pobyt (ukr. poswidkę) zanim obejmie stanowisko dyrektora sp. z o.o., musi uzyskać zezwolenie na pracę, a faktycznie ubiegać się o takie zezwolenie powinna sp. z o.o. w osobie dyrektora. W trakcie otrzymania przez nierezydenta takiego zezwolenia, dyrektorem powinien zostać obywatel Ukrainy. Można skorzystać z usługi dyrektora nominalnego (nominee director), którą świadczą kancelarie prawne.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez PLP Law Group Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest PLP Law Group z siedzibą w Kijowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem apopko@plplawgroup.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: