Andrii Popko

prawnik

Jestem jedynym partnerem i dyrektorem kancelarii PLP Kancelaria Prawna, która działa pod ogólną marką PLP Law Group. Specjalizuję się głównie w prawie korporacyjnym i handlowym. Jestem przewodniczącym Komitetu ds. Celnych i Podatkowych Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Jestem członkiem Ukraińskiej Izby Adwokackiej.
[Więcej >>>]

Jakie są cła i wszelkie podatki?

Andrii Popko02 listopada 20212 komentarze

Cześć,

Muszę po raz kolejny wrócić do tematu odpowiedzi na liczne pytania dotyczące wysokości opłat celnych przy planowaniu operacji eksportowych/importowych pomiędzy Polską a Ukrainą.

Jakie są cła i wszelkie podatki?Jak już wiesz mój blog poświęcony jest przede wszystkim rejestracji spółek na Ukrainie, specyfice ukraińskiego prawa korporacyjnego i ładu korporacyjnego w spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością, a także ważnym aspektom prowadzenia biznesu na Ukrainie.

Oczywiście operacje celne są w większości przypadków nieoderwaną częścią działalności gospodarczej pomiędzy Polską a Ukrainą i jasne jest, że pisząc o sprawach biznesu tak czy inaczej zmusiłbym poruszyć temat procedur celnych, odprawę celną, zgłoszenie towarów do wywozu dla importu/eksportu na przykład jak to było we wpisie. Dlatego planowałem, że tym jednym wpisem zaspokoję zainteresowanie moich czytelników procedurami celnymi na granicy naszych krajów.

Jednak pole „Komentarz” do tego wpisu stało najczęściej odwiedzanym na moim blogu. 🙂 Niemal codziennie otrzymuję pytania dotyczące wysokości ceł na eksport lub import rożnego rodzaju towaru. I choć odpowiedzi na takie pytania nie są specjalizacją naszej Kancelarii, to jednak w końcu zdałem sobie sprawę, że muszę coś z tym zrobić.

Dlatego w osobnym artykule zaproponowałem zainteresowanym osobom zgłaszać się do płatnej konsultacji, ponieważ my z kolei musieliśmy zwracać się o płatną konsultację do agencji celnej. Zamiast tego żaden z tych, którzy pytali mnie o cło, tak i nie zgłosili się na płatną konsultację.

No i teraz ze smutkiem jestem zmuszony zawiadomić, że NIE przyjmuje więcej takich pytań i NIE będę w stanie udzielić odrębnej konsultacji na temat wysokości ceł.

Ponadto również nie posiadam informacji o opłatach celnych i procedurach celnych, które są wymogiem polskiego prawa, jeśli planujesz IMPORT ukraińskich towarów.

Jestem gotowy rozważyć wszystkie kwestie związane z cłem i jego wysokością w ramach kompleksowych konsultacji dotyczących procedur celnych obowiązujących polskiego eksportera.

Photo by Markus Spiske on Unsplash

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +380 67 2097949e-mail: apopko@plplawgroup.com

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Rafał 2 listopada, 2021 o 19:07

Panie Mecenasie, niestety w naszym kraju ludzie nie za bardzo rozumieją to, że prawnikowi powinno się zapłacić tak samo, jak lekarzowi, hydraulikowi czy fryzjerowi. Mam nadzieję, że to się zmieni.

Pozostaje mi tylko życzyć Panu i całej Kancelarii dalszych sukcesów we wprowadzaniu polskich firm na rynek ukraiński!

Serdecznie pozdrawiam!
Rafał 🙂

Odpowiedz

Andrij 3 listopada, 2021 o 17:20

Panie Rafale,
mówiąc nawiasem w naszym kraju sytuacja jest podobna)
Ale zwiększenie liczby klientów naszej Kancelarii w tym za Pana wsparcia udowodnia ze polscy przedsiębiorcy w większości zdaja sobie sprawy co uzyskują w trakcie współpracy z Kancelaria PLP.
Dziękuję za życzenia!
Powodzenia!

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez PLP Law Group Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest PLP Law Group z siedzibą w Kijowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem apopko@plplawgroup.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: