Andrii Popko

prawnik

Jestem jedynym partnerem i dyrektorem kancelarii PLP Kancelaria Prawna, która działa pod ogólną marką PLP Law Group. Specjalizuję się głównie w prawie korporacyjnym i handlowym. Jestem przewodniczącym Komitetu ds. Celnych i Podatkowych Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Jestem członkiem Ukraińskiej Izby Adwokackiej.
[Więcej >>>]

Jak założyć spółkę z o.o. na Ukrainie i dlaczego warto pomyśleć o rozwoju firmy na ukraińskim rynku – wywiad z moim udziałem w serwisie Zarząd w spółce z o.o.

Andrii Popko16 sierpnia 20213 komentarze

Drodzy czytelnicy,

Niedawno zostałem zaproszony do wywiadu z Anetą Kałukowską (na zdjęciu obok), radcą prawnym, wpisanym na listę w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Działalność prawna Pani Anety koncentruje się głównie wokół doradztwa spółkom kapitałowym. Z artykułami Pani Anety można zapoznać się pod linkiem.

Z mec. Kułakowskiej rozmawialiśmy o procedurze rejestracji spółki na Ukrainie. Omówiliśmy najważniejsze etapy założenia spółki, dokumenty, które muszą zostać złożone w celu rejestracji państwowej. Rozmawialiśmy również o niuansach rejestracji przez osobę, która nie jest rezydentem Ukrainy.

Oprócz tego odpowiedziałem dlaczego w ogóle warto pomyśleć o rozwoju firmy na ukraińskim rynku oraz z jakich powodów przedsiębiorcy z Polski mogą podjąć decyzję o założeniu TOV na Ukrainie.

Jeżeli nadal zastanawiasz się czy warto rozpocząć działalność na Ukrainie – zapraszam do przeczytania wywiadu na blogu mec Kułakowskiej pod linkiem oraz do szybkiego kontaktu ze mną >>

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +380 67 2097949e-mail: apopko@plplawgroup.com

{ 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Paweł 17 sierpnia, 2021 o 14:42

Przeczytałem wywiad, który Pan udzielił mec Kułakowskiej, dziękuję.

Mam pytanie, mam 25 lat i zastanawiam się nad założeniem biznesu (na) w Ukrainie, posiadając kapitał 80-100$ jaki sektor by Pan proponował?

Odpowiedz

Andrij 19 sierpnia, 2021 o 09:17

Dzień dobry
Pewno mówimy o 80-100k?
jaknajbardziej polecałbym spojrzeć na rynek nieruchomości mieszkaniowej o czym pisałem https://jakzalozycfirmenaukrainie.com/ukrainski-rynek-nieruchomości-i-jego-motor-napedowy-it-parki/. Również moim zdaniem będzie opłacalna inwestycja w branży IT lub handlu międzykrajowego.

Odpowiedz

Paweł 22 sierpnia, 2021 o 13:05

Tak oczywiście, chodzi o 80-100k.
Bardzo dziękuję za odpowiedź, będę się orientował w temacie, zaraz przeczytam podlinkowany wpis 🙂
Szczerze, jedyne co mnie niepokoi to NS2 i możliwy nadchodzący konflikt. Co Pan o tym myśli, jest powód do niepokoju?
Pozdrawiam

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez PLP Law Group Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest PLP Law Group z siedzibą w Kijowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem apopko@plplawgroup.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: