Andrii Popko

prawnik

Jestem jedynym partnerem i dyrektorem kancelarii PLP Kancelaria Prawna, która działa pod ogólną marką PLP Law Group. Specjalizuję się głównie w prawie korporacyjnym i handlowym. Jestem przewodniczącym Komitetu ds. Celnych i Podatkowych Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Jestem członkiem Ukraińskiej Izby Adwokackiej.
[Więcej >>>]

Spółka z o.o. na Ukrainie i po ukraińsku!

Andrii Popko27 kwietnia 2018Komentarze (0)

Drodzy Czytelnicy,

Dzisiejszy post będzie dotyczyć nowego bloga CorpLawyerUa.com, który będę prowadził po ukraińsku.

Wielokrotnie pisałem (zobacz tutaj), że Ukraina się zmienia, że dużo nowych reform się uchwala i ustaw się wprowadza… To jest trudny przejściowy okres od „było” do „będzie”. Wiemy jak było, ale nie do końca zdajemy sobie sprawę jak będzie. W tak szczególnym momencie nie możemy stać obok, tylko musimy sobie pomagać – rozmawiać, dyskutować, czytać. Właśnie dlatego wpadłem na pomysł założenia bloga po ukraińsku.

Prostym językiem będę wyjaśniać Czytelnikom zawiłe aspekty prawne z założenia firmy na Ukrainie, ich dalszej działalności nie omijając aspektów i niuansów prawa korporacyjnego i zarządzania, odpowiadać na pytania oraz doradzać w każdy możliwy sposób. Większość uwagi na blogu będzie oczywiście poświęcona pytaniom spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, ponieważ, jak już Państwo wiedzą, 17 czerwca 2018 r. wejdzie w życie nowa ustawa „O spółkach z ograniczoną i dodatkową odpowiedzialnością”.

Zapraszam do lektury wszystkich zainteresowanych znawców cyrylicy! A zwolenników polskiego bloga zapewniam, że większość moich postów po ukraińsku będzie podana tutaj po polsku. Pozostawajcie w kontakcie:)

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +380 67 2097949e-mail: apopko@plplawgroup.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez PLP Law Group Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest PLP Law Group z siedzibą w Kijowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem apopko@plplawgroup.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: