Andrii Popko

prawnik

Jestem jedynym partnerem i dyrektorem kancelarii PLP Kancelaria Prawna, która działa pod ogólną marką PLP Law Group. Specjalizuję się głównie w prawie korporacyjnym i handlowym. Jestem przewodniczącym Komitetu ds. Celnych i Podatkowych Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Jestem członkiem Ukraińskiej Izby Adwokackiej.
[Więcej >>>]

Dobre wiadomości dla inwestujących w ukraińskie aktywa

Andrii Popko26 maja 2017Komentarze (0)

23 maja poznaliśmy wyniki corocznego raportu na temat otwartych danych w rankingu  Open Data Barometer.

Wolny dostęp do aktualnych informacji w znacznym stopniu zmniejsza ryzyko potencjalnych działań korupcyjnych ze strony organów władzy państwowej, ryzyko utraty własnych aktywów, i inne. Zatem, według badań, Ukraina zajęła 44. miejsce w rankingu, poprawiając swój wynik o 18 pozycji, co daje jej na dany moment wskaźnik otwartości na poziomie 49%.

Osiągnięciu takiego rezultatu sprzyjało przede wszystkim:

  • wprowadzenie przejrzystego systemu zamówień publicznych,
  • zwiększenie dostępności rejestrów państwowych,
  • i inne.

Za najbardziej otwarte dane w roku 2017 zostały uznane informacje o właścicielach gruntów, sądowe rejestry, sfera ochrony zdrowia i dane na temat handlu zagranicznego.

Krajami, które osiągnęły podobne wyniki są Polska, Austria i Hongkong, z procentem otwartości danych równym 49%.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +380 67 2097949e-mail: apopko@plplawgroup.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez PLP Law Group Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest PLP Law Group z siedzibą w Kijowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem apopko@plplawgroup.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: