Andrii Popko

prawnik

Jestem jedynym partnerem i dyrektorem kancelarii PLP Kancelaria Prawna, która działa pod ogólną marką PLP Law Group. Specjalizuję się głównie w prawie korporacyjnym i handlowym. Jestem przewodniczącym Komitetu ds. Celnych i Podatkowych Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Jestem członkiem Ukraińskiej Izby Adwokackiej.
[Więcej >>>]

Przewodnik dla inwestorów zagranicznych na Ukrainie – UkraineInvest Guide

Andrii Popko29 września 2020Komentarze (0)

Po raz pierwszy na Ukrainie opracowano i zaprezentowano obszerny przewodnik dla inwestorów zagranicznych na Ukrainie – UkraineInvest Guide. 

Jest to narzędzie analityczne, w którym można znaleźć informacje o projektach inwestycyjnych, o potencjale zasobowym kraju, zmianach w polityce regulacyjnej. 

Przewodnik dla inwestorów zagranicznych na Ukrainie

UkraineInvest Guide

Dlaczego ten przewodnik jest pomocny ?

Przewodnik przedstawia pełną wizję i jasny obraz tego, gdzie i jak najlepiej inwestować na Ukrainie. W przewodniku można znaleźć informacje o każdym sektorze ukraińskiej gospodarki: od rolnictwa i energetyki do infrastruktury i IT. 

Przewodnik UkraineInvest będzie aktualizowany co kwartał, aby zapewnić inwestorom najbardziej aktualne informacje. 

UkraineInvest rozpoczęła zbieranie projektów inwestycyjnych – z 600 zostały wybrane 60 najbardziej atrakcyjnych. Projekty oceniano pod kątem stopnia gotowości projektu do realizacji, jasności biznesplanu, aktualności tematu i statusu firmy. 

Mimo tego, że UkraineInvest Guide przedstawił już 60 projektów, poszukiwania nowych nie kończą się. Na stronie internetowej UkraineInvest znajduje się formularz, który każdy może wypełnić. Następnie projekt jest rozpatrywany i w przyszłości, jeśli spełnia wymagania przewodnika, zostanie zaprezentowany na oficjalnym portalu inwestycyjnym.

Oprócz tego dla inwestorów zagranicznych są dodatkowe korzyści

Oto one:

1) Ukraina zapewni wakacje podatkowe na 5 lat inwestorom, którzy sprywatyzują jedno z państwowych przedsiębiorstw, kupując je za ponad 10 milionów dolarów.

2) Państwo zawrze dodatkowe umowy z inwestorami, którzy zainwestują na Ukrainie ponad 100 mln dol., zgodnie z którymi każdemu inwestorowi zostanie przydzielony osobisty doradca.

3) Gabmin planuje udostępnić menedżerów osobistych nie tylko nowym inwestorom, którzy zainwestują w gospodarkę ponad 100 mln dolarów, ale także tym, którzy już pracują na Ukrainie, w szczególności i dużym ukraińskim inwestorom.

Omawiany Przewodnik dla inwestorów zagranicznych na Ukrainie znajdziesz po kliknięciu w link:

https://ukraineinvest.gov.ua/guide/

***

Czytaj też:

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +380 67 2097949e-mail: apopko@plplawgroup.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez PLP Law Group Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest PLP Law Group z siedzibą w Kijowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem apopko@plplawgroup.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: