Andrii Popko

prawnik

Jestem jedynym partnerem i dyrektorem kancelarii PLP Kancelaria Prawna, która działa pod ogólną marką PLP Law Group. Specjalizuję się głównie w prawie korporacyjnym i handlowym. Jestem przewodniczącym Komitetu ds. Celnych i Podatkowych Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Jestem członkiem Ukraińskiej Izby Adwokackiej.
[Więcej >>>]

Jak zarejestrować spółkę na Ukrainie online

Andrii Popko01 kwietnia 2019Komentarze (0)

Jak zarejestrować spółkę na Ukrainie online - jak sprawnie i szybko to zrobić.27 marca 2019 rok Gabinet Ministrów Ukrainy przyjął uchwałę o wprowadzeniu online rejestracji spółki na podstawie modelowego statutu.

Założyciel (czyli zamawiający usługę), który posiada podpis cyfrowy powinien:

  • wejść na portal „Онлайн-будинок юстиції”, wybrać kategorię „Rejestracja biznesu” i kliknąć na „Rejestrację osoby prawnej”;
  • wypełnić luki w systemie;
  • na podstawie odpowiedzi system generuje trzy dokumenty: podanie na rejestrację, statut i protokół decyzji uczestników;
  • założyciel podpisuje w/w dokumenty przy pomocy podpisu cyfrowego.

Przy okazji przypomnę, że podpis cyfrowy może uzyskać również obcokrajowiec, do wymaganego pakietu dokumentów załącza się „poswidkę” na tymczasowy pobyt lub paszport z notarialnie poświadczonym tłumaczeniem na język ukraiński.

Przy wyborze gotowej redakcji statutu (bez indywidualnego podejścia), cała procedura zajmie kilka minut.

***

Poczytaj inne artykuły na temat rejestracji spółki na Ukrainie >>. A może zamiast spółki na Ukrainie potrzebujesz rejestracji przedstawicielstwa na Ukrainie >>.

***

Poczytaj także o zamówieniach publicznych na Ukrainie w naszym kancelaryjnym blogu tutaj >>

***

Zdjęcie: John Schnobrich

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +380 67 2097949e-mail: apopko@plplawgroup.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez PLP Law Group Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest PLP Law Group z siedzibą w Kijowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem apopko@plplawgroup.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: