Andrii Popko

prawnik

Jestem jedynym partnerem i dyrektorem kancelarii PLP Kancelaria Prawna, która działa pod ogólną marką PLP Law Group. Specjalizuję się głównie w prawie korporacyjnym i handlowym. Jestem przewodniczącym Komitetu ds. Celnych i Podatkowych Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Jestem członkiem Ukraińskiej Izby Adwokackiej.
[Więcej >>>]

Gospodarka Ukrainy rośnie!

Andrii Popko21 września 2017Komentarze (0)

Witam wszystkich bardzo serdecznie! Dziś w Kijowie jest ciepło i słonecznie!

Dzisiejszy wpis chcę zacząć wiadomością, która zainspiruje inwestorów na Ukrainie na pozytywne trendy.

Nie dalej jak wczoraj Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Valdis Dombrovskis potwierdził wzrost ukraińskiej gospodarki: Ukraińska gospodarka odnawia się, rząd prowadzi „zdrową” politykę makroekonomiczną, przy czym otrzymuje znaczne wsparcie finansowe od międzynarodowych partnerów, w tym z UE i MFW – powiedział Dombrovskis – Ukraina wyszła z recesji, wzrost PKB wynosi około 2%, a w trakcie przygotowania budżetu na przyszły rok rząd zakłada zmniejszenie deficytu do 2,5 % PKB. Ukraina z powodzeniem wraca na międzynarodowy rynek finansowy – twierdzi Wiceprzewodniczący.

A propos tematu przypomnę, że we wtorek 19 września Ukraina pomyślnie umieściła euroobligacje w kwocie 3 mld USD, chociaż ogólny popyt na rynku przekroczył 10 mld USD, co świadczy o zaufaniu inwestorów zagranicznych do ekonomii ukraińskiej.

Na dodatek, do końca bieżącego miesiąca oczekujemy na uchwalenie szeregu koncepcyjnych ustaw, w tym wprowadzenie reform emerytalnej, zdrowotnej oraz ustaw o prywatyzacji.

*****

Poczytaj więcej o:

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +380 67 2097949e-mail: apopko@plplawgroup.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez PLP Law Group Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest PLP Law Group z siedzibą w Kijowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem apopko@plplawgroup.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: