Andrii Popko

prawnik

Jestem jedynym partnerem i dyrektorem kancelarii PLP Kancelaria Prawna, która działa pod ogólną marką PLP Law Group. Specjalizuję się głównie w prawie korporacyjnym i handlowym. Jestem przewodniczącym Komitetu ds. Celnych i Podatkowych Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Jestem członkiem Ukraińskiej Izby Adwokackiej.
[Więcej >>>]

Jak założyć spółkę w … Polsce

Andrii Popko15 listopada 20172 komentarze

W moim blogu opowiadam o tym, jak założyć spółkę na Ukrainie. Opowiadam o wzroście gospodarczym, o regulacjach, które z miesiąca na miesiąc prowadzą mój kraj w kierunku demokratyzacji, przejrzystości i ogólnie rzecz biorąc standardów krajów zachodnich.

Jeśli jesteś polskim przedsiębiorcą i chcesz rozwijać swój biznes w moim kraju, to mój blog jest dla Ciebie najlepszym miejscem, z którego dowiesz się wielu niezbędnych rzeczy. A ja jestem odpowiednią osobą do tego, aby wyjaśnić Ci wszelkie wątpliwości prowadzenia działalności gospodarczej na Ukrainie, a także aby wdrożyć Twój biznes w tryby ukraińskiej gospodarki.

Musisz jednak wiedzieć, że dużo uczę się także z lektury polskich blogów prawniczych. Jeden z nich chciałbym szczególnie Ci polecić. Jest to blog mec. Błażeja Sarzalskiego, pt. Rejestracja spółki z o.o., w którym pan Błażej zdradza wiele szczegółów zawiązania tego rodzaju podmiotu, organizacji, przekształcenia, stosunków między organami, i inne. Blog jest niezwykle interesujący.

Jednak to nie jedyny blog pana Mecenasa. Swoim doświadczeniem dzieli się on również w blogu pt.: Rejestracja spółki w Delaware. Z jego lektury dowiesz się tego, jakie korzyści osiągniesz zakładając spółkę w tym amerykańskim stanie, z jakimi przeszkodami musisz się liczyć, a także jak sobie z nimi poradzić.

Serdecznie Ci polecam lekturę tych blogów!

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +380 67 2097949e-mail: apopko@plplawgroup.com

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Błażej Sarzalski | Rejestracja spółki w Delaware 16 listopada, 2017 o 10:01

Bardzo mi miło 🙂

Jeżeli mógłbym mieć jakieś rady co do przyszłych tematów na blogu, to chętnie poczytałbym o aspektach praktycznych inwestowania na Ukrainie, tj. ile czasu trwa otwarcie spółki z o.o., jak długo realnie trzeba poświęcić na jej rejestrację, czy uzasadnione są obawy polskich przedsiębiorców co do korupcji w organach administracji/wymiarze sprawiedliwości na Ukrainie, jakiś kompleksowy wpis o opodatkowaniu spółek z o.o. na Ukrainie.

Odpowiedz

Andrii 21 listopada, 2017 o 15:03

Dzień dobry, panie Błażeju,

Dziękujemy za komentarz. Na większość Pana pytań są już odpowiedzi na blogu: https://jakzalozycfirmenaukrainie.com/spolka-o-o-ukrainie-rejestracja-statut-wspolnicy/
https://jakzalozycfirmenaukrainie.com/podatki-na-ukrainie/a w najbliższym czasie zostanie poruszony temat korupcji w organach sądowych i władzy wykonawczej.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez PLP Law Group Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest PLP Law Group z siedzibą w Kijowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem apopko@plplawgroup.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: