Andrii Popko

prawnik

Jestem jedynym partnerem i dyrektorem kancelarii PLP Kancelaria Prawna, która działa pod ogólną marką PLP Law Group. Specjalizuję się głównie w prawie korporacyjnym i handlowym. Jestem przewodniczącym Komitetu ds. Celnych i Podatkowych Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Jestem członkiem Ukraińskiej Izby Adwokackiej.
[Więcej >>>]

Rejestracja spółki na Ukrainie – w jakim momencie

Andrii Popko06 listopada 2017Komentarze (0)

Rejestracja spółki na UkrainieOstatnio coraz częściej zadawanym pytaniem od polskich przedsiębiorców jest:

Czy muszę w pewien sposób rejestrować swoją działalność na Ukrainie, żeby na przykład sprzedawać komposty na Ukrainie?

Tak więc odpowiedź zależy od tego, czy:

  • masz zamiar po prostu sprzedawać swoje towary z Polski na Ukrainie, albo czy:
  • zamierzasz prowadzić działalność gospodarczą na Ukrainie wraz z zatrudnieniem pracowników, marketingiem, podpisywaniem umów z dostawcami, przewoźnikami, pośrednikami, podwykonawcami i zapłatą podatków do ukraińskich urzędów skarbowych.

W pierwszym przypadku możesz bezpiecznie zajmować się eksportem w imieniu swojej polskiej firmy; zwróć uwagę na profile Twojego ukraińskiego kontrahenta, ponieważ wzrost transakcji importowo-eksportowych między naszymi krajami zwiększa kwotę długów kontraktowych.

Rejestracja spółki na Ukrainie

Druga opcja wyraźnie przewiduje rejestrację spółki na Ukrainie. Jakie formy przedsiębiorstw istnieją na Ukrainie? Zapoznaj się  na moim blogu pod linkiem: Forma prawna przedsiębiorstwa na Ukrainie.

Jaka jest najbardziej rozpowszechniona forma prowadzenia działalności gospodarczej w Ukrainie? Odpowiedź znajdziesz pod linkiem: Spółka z o.o. na Ukrainie: rejestracja, statut, wspólnicy.

Przy okazji przypomnę, że w przypadku operacji eksportu towarów z Ukrainy, masz prawo do zwrotuVAT w eksporcie w pełniej kwocie.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +380 67 2097949e-mail: apopko@plplawgroup.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez PLP Law Group Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest PLP Law Group z siedzibą w Kijowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem apopko@plplawgroup.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: