Andrii Popko

prawnik

Jestem jedynym partnerem i dyrektorem kancelarii PLP Kancelaria Prawna, która działa pod ogólną marką PLP Law Group. Specjalizuję się głównie w prawie korporacyjnym i handlowym. Jestem przewodniczącym Komitetu ds. Celnych i Podatkowych Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Jestem członkiem Ukraińskiej Izby Adwokackiej.
[Więcej >>>]

Ranking Doing Business in Ukraine

Andrii Popko02 listopada 2017Komentarze (0)

Tradycyjnie w ostatnim dniu października ogłaszane są wyniki rankingu Doing Business.

W roku bieżącym Ukraina wykazała dość niezły wskaźnik – wzrost o 4 punkty, reprezentując w ten sposób szereg z sześciu rocznych wzrostów z rzędu. Wyniki te nie mogą nie cieszyć, szczególnie ze względu na niedawno przeprowadzone badanie, wyniki którego zostały ogłoszone w Financial Times, zgodnie z którymi Ukraina jest liderem globalnym wg. tempo wzrostu w rankingu Doing Business w ciągu ostatnich siedmiu lat.

Przede wszystkim warto przypomnieć sobie składową „Uzyskanie zezwoleń na budownictwo”. Według tej składowej Ukraina reprezentowała największy wzrost wśród innych krajów świata – 105 punktów w górę. Taki oszałamiający sukces został osiągnięty dzięki dwom czynnikom: Kijowska Rada Miejska obniżyła wysokość uczestnictwa udziałowego w rozwoju infrastruktury dla budowli niemieszkalnych od 10% do 2%, oraz Ministerstwu Rozwoju Regionalnego i Budownictwa udało się przedstawić promotorom rankingu i grupie biegłych istotne obniżenie wartości usług w zakresie nadzoru technicznego w budownictwie.

Następna istotna reforma, która wg. składowej „Opłata podatków” podniosła Ukrainę o 41 punkt w górę, to obniżenie i unifikacja stopy jednolitej składki socjalnej. Reforma została przeprowadzona jeszcze w 2015 r., ale ze względu na osobliwości metodologiczne sporządzenia rankingu, została uwzględniona dopiero w roku bieżącym.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +380 67 2097949e-mail: apopko@plplawgroup.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez PLP Law Group Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest PLP Law Group z siedzibą w Kijowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem apopko@plplawgroup.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: