Andrii Popko

prawnik

Jestem jedynym partnerem i dyrektorem kancelarii PLP Kancelaria Prawna, która działa pod ogólną marką PLP Law Group. Specjalizuję się głównie w prawie korporacyjnym i handlowym. Jestem przewodniczącym Komitetu ds. Celnych i Podatkowych Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Jestem członkiem Ukraińskiej Izby Adwokackiej.
[Więcej >>>]

Reforma Emerytalna na Ukrainie – System kumulacyjny drugiego stopnia

Andrii Popko13 października 2017Komentarze (0)

Reforma Emerytalna na UkrainieSzanowni Państwo, polscy Koledzy od czasu od czasu pytają nas o perspektywy wdrożenia na Ukrainie pozapaństwowego systemu kumulacji emerytalnej (ІІ filar, OFE). Również ze zniecierpliwieniem czekałem na aktualne wiadomości w tej sprawie i nareszcie mam możliwość przedstawić Państwu powyższe informacje.

Przypominam, iż w dniu 11 października w Ukrainie nabyła mocy prawnej Ustawa o reformie emerytalnej. Ustawa przewiduje wdrożenie z dniem 1 stycznia 2019 roku systemu kumulacyjnego ogólnego obligatoryjnego ubezpieczenia emerytalnego.

Zatem w myśl realizacji przedmiotowej Ustawy Gabinet Ministrów Ukrainy zatwierdził plan wdrożenia kumulacyjnego systemu emerytalnego do 2019 r. Otóż, został zatwierdzony plan przedsięwzięć dot. wdrożenia państwowego systemu kumulacyjnego ogólnego obligatoryjnego ubezpieczenia emerytalnego w okresie 2017-2018 z koniecznością wniesienia projektu ustawy o wysokość składek ubezpieczeniowych do systemu kumulacyjnego.

Do końca 2017 roku planowane jest opracowanie i wniesienie do parlamentu projektów ustaw o kryteriach wytypowania pozapaństwowych funduszy emerytalnych; stworzenie warunków do swobodnego przepływu kapitału i wykorzystywania nowych narzędzi finansowych do inwestycji; zapewnienia przejrzystości działalności i sprawozdawczości podmiotów kumulacyjnego systemu zabezpieczenia emerytalnego; udoskonalenia wymóg do firm zarządzających aktywami emerytalnymi; określenie zasad wytypowania i zmiany pozapaństwowego funduszu emerytalnego, w którym ewidencjonowane są składki do kumulacyjnego systemu emerytalnego. Do kwietnia 2018 roku do Rady Najwyższej planowane jest złożenie projektów ustaw o zabezpieczenie praw uczestników kumulacyjnego systemu emerytalnego.

Nasza kancelaria ma doświadczenie we współpracy z pozapaństwowymi funduszami emerytalnymi, dlatego zapraszamy Państwa do współpracy.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +380 67 2097949e-mail: apopko@plplawgroup.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez PLP Law Group Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest PLP Law Group z siedzibą w Kijowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem apopko@plplawgroup.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: