Andrii Popko

prawnik

Jestem jedynym partnerem i dyrektorem kancelarii PLP Kancelaria Prawna, która działa pod ogólną marką PLP Law Group. Specjalizuję się głównie w prawie korporacyjnym i handlowym. Jestem przewodniczącym Komitetu ds. Celnych i Podatkowych Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Jestem członkiem Ukraińskiej Izby Adwokackiej.
[Więcej >>>]

Zagraniczne uczelnie mogą już otwierać swoje oddziały na Ukrainie

Andrii Popko16 kwietnia 2021Komentarze (0)

Śpieszę z fantastyczną wiadomością! To znak, że bez wątpienia Ukraina jest coraz bliżej europejskich i zachodnich standardów.

Otóż zagraniczne uczelnie mogą już otrzymywać zezwolenie na otwieranie oddziałów na Ukrainie. Aby mogły to zrobić, muszą być uwzględnione w międzynarodowych rankingach.

Notę urzędową znaleźć można tutaj>>

Jaka uczelnia może, a jaka nie może
utworzyć swojej filii na Ukrainie

Gabinet Ministrów zezwolił najlepszym zagranicznym uczelniom na otwieranie oddziałów w Ukrainie. Odpowiednie zezwolenia będą wydawane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki Ukrainy. To kolejna decyzja zbliżająca nasz kraj do standardów Unii Europejskiej.

Przewidziano jednakże obostrzenia. A więc oddziałów nie mogą otwierać:

  • osoby prawne państwa-agresora lub państwa-okupanta;
  • osoby prawne zarejestrowane na terytorium państwa-agresora lub państwa okupującego,
  • podmioty prawne, których ostatecznym właścicielem jest mieszkaniec państwa-agresora lub państwa okupującego.

Aby otworzyć oddział w Ukrainie, zagraniczna uczelnia musi znaleźć się w jednym z międzynarodowych rankingów, a mianowicie QS World University Rankings, The Times Higher Education World University Rankings lub Academic Ranking of World Universities – World Top 500 Universities i zajmować nie niższe niż 3000. miejsce.

Jednocześnie niemożliwe jest tworzenie filii uniwersytetów w Kijowie, Charkowie, Lwowie, Dnieprze i Odessie.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +380 67 2097949e-mail: apopko@plplawgroup.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez PLP Law Group Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest PLP Law Group z siedzibą w Kijowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem apopko@plplawgroup.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: