Andrii Popko

prawnik

Jestem jedynym partnerem i dyrektorem kancelarii PLP Kancelaria Prawna, która działa pod ogólną marką PLP Law Group. Specjalizuję się głównie w prawie korporacyjnym i handlowym. Jestem przewodniczącym Komitetu ds. Celnych i Podatkowych Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Jestem członkiem Ukraińskiej Izby Adwokackiej.
[Więcej >>>]

Uproszczenie procedury rejestracji spółek akcyjnych na Ukrainie

Andrii Popko08 stycznia 2018Komentarze (0)

Podatki na UkrainieJak pisałem wcześniej TUTAJ w listopadzie 2017 roku została podjęta Ustawa, która przewiduje uproszczenie procedury rejestracji spółek akcyjnych na Ukrainie, administrowania ich działalności, a także uporządkowuje emisję papierów wartościowych do wymogów dyrektyw europejskich.

3 stycznia 2018 roku Prezydent Ukrainy podpisał Ustawę o uproszczeniu zasad prowadzenia biznesu oraz pozyskaniu inwestycji przez emitentów papierów wartościowych.

Ustawa znosi podział spółek akcyjnych na prywatne i publiczne, natomiast przewiduje spółki, które już realizowały propozycje publiczne i te, które nie poczyniły właściwych postępów.

Przypominam, że w ciągu 2017 roku Komisja Narodowa Giełdy Papierów Wartościowych zmieniła reguły funkcjonowania rynku papierów wartościowych, co z kolei wstrzymało przenikanie tzw. akcji „śmieciowych”, a także zwiększyła kontrolę nad ewentualną manipulacją i nadużyciem inside na rynku giełdowym Ukrainy.

Takie zmiany nie ominęły uwagi ekspertów agencji Bloomberg, która uznała ukraińskie akcje za najbardziej dochodowe na świecie w 2017 roku. Z rankingu Bloomberga wynika, że wśród indeksów giełdowych ukraiński UX wykazał się największym wzrostem w 2017 roku (+80%).  

*****

Poczytaj też o prawnych aspektach prowadzenia biznesu na Ukrainie >>

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +380 67 2097949e-mail: apopko@plplawgroup.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez PLP Law Group Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest PLP Law Group z siedzibą w Kijowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem apopko@plplawgroup.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: