Andrii Popko

prawnik

Jestem jedynym partnerem i dyrektorem kancelarii PLP Kancelaria Prawna, która działa pod ogólną marką PLP Law Group. Specjalizuję się głównie w prawie korporacyjnym i handlowym. Jestem przewodniczącym Komitetu ds. Celnych i Podatkowych Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Jestem członkiem Ukraińskiej Izby Adwokackiej.
[Więcej >>>]

Rejestracja spółki dla udziału w przetargach

Andrii Popko08 maja 2020Komentarze (0)

Cześć!

Wszystkie moje rozmowy z przyjaciółmi, współpracownikami, klientami z Polski, a właściwie i z innych krajów w ciągu ostatnich dwóch miesięcy zaczynają się od pytania:

Jaka jest sytuacja z wirusem i kwarantanną? Kiedy wznowione zostaną loty? Czy zakwitły już kasztany w Kijowie? :))

O kasztanach to żart, ale tak naprawdę kwitnienie kijowskich kasztanów jest, bez przesady, wydarzeniem przynajmniej na skalę ukraińską. Tylko kwitnienie tulipanów w Holandii jest piękniejsze, ale to nie fakt 🙂 Dlatego zapraszam „na kasztany” i gorąco polecam kilkudniowe zwiedzanie mojego rodzinnego miasta w maju 2021 r.

Rejestracja spolki dla udzialu w przetargach - kasztan w Kijowie

Szczerze mówiąc, mam już dość mówienia o tej wirusowej napaści na moim blogu, ale nic nie można na to poradzić, ponieważ zależy Ci na aktualnych informacjach z Ukrainy, więc kontynuuję.

Kwarantanna

Tak więc kwarantanna została ponownie przedłużona do 22 maja. Premier mówi, że to prawdopodobnie nie ostatnie przedłużenie. Jednak pierwszy etap łagodzenia restrykcji, o którym pisałem w poprzednim wpisie rozpocznie się 11 maja. Rynki żywnościowe już zaczęły działać, ruch na drogach Kijowa znacznie się ożywił.

Jeśli chodzi o wznowienie usług lotniczych, zdaniem urzędników państwowych, latem nie nastąpi pełne wznowienie lotów międzynarodowych. W lecie prawdopodobnie rozpocznie się wznowienie lotów krajowych. Trudniej jest w przypadku lotów międzynarodowych, ponieważ tutaj decyzja zależy nie tylko od Ukrainy.

Dlatego przede wszystkim poczekamy na decyzję rządu Polski o wznowieniu lotów na Ukrainę. Nie powinniśmy jednak zapominać o połączeniach kolejowych i drogowych między naszymi krajami.

W związku z tym 6 maja rząd podjął decyzję o funkcjonowaniu punktu kontrolnego Hrebenne-Rawa Ruska dla wznowienia ruchu drogowego z Rzeczpospolitą Polską, który był tymczasowo zamknięty z powodu pandemii. Punkty kontrolne Jagodzin i Krakowiec działają normalnie.

Zamówienia publiczne.
Wsparcie dla producentów krajowych.

Rząd Ukrainy rozważa możliwość wprowadzenia protekcjonistycznej polityki w zamówieniach publicznych, ponieważ podczas globalnego kryzysu gospodarczego zamówienia publiczne mogą stać się motorem wzrostu ukraińskiego biznesu, w tym dzięki lokalizacji przemysłu.

Oznacza to, że przy współmiernych cenach produktów jednym z decydujących kryteriów jest lokalizacja produkcji w kraju. Takie zabezpieczenia działają w Unii Europejskiej i we wszystkich krajach rozwiniętych. Ministerstwo Gospodarki rozpoczęło już prace nad zmianami przepisów, które pozwolą wspierać ukraińskiego producenta bez naruszania jakichkolwiek zobowiązań międzynarodowych.

Podsumowując, w przypadku udziału w ukraińskich zamówieniach publicznych dla polskiego producenta nadszedł czas nad zastonowieniem się o rejestracji spółki na Ukrainie i przeniesieniu części swoich zakładów produkcyjnych na Ukrainę w celu uzyskania statusu lokalnego producenta.

Power. Loyalty. Professionals.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +380 67 2097949e-mail: apopko@plplawgroup.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez PLP Law Group Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest PLP Law Group z siedzibą w Kijowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem apopko@plplawgroup.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: