Andrii Popko

prawnik

Jestem jedynym partnerem i dyrektorem kancelarii PLP Kancelaria Prawna, która działa pod ogólną marką PLP Law Group. Specjalizuję się głównie w prawie korporacyjnym i handlowym. Jestem przewodniczącym Komitetu ds. Celnych i Podatkowych Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Jestem członkiem Ukraińskiej Izby Adwokackiej.
[Więcej >>>]

Inwestycje na Ukrainie

Andrii Popko01 czerwca 2018Komentarze (0)

Inwestycje na UkrainieDrodzy Przyjaciele,

Dziś chcę podzielić się z Wami informacjami na temat zwiększenia atrakcyjności inwestycyjnej Ukrainy. Na szczęście powodów nie brakuje.

Jesienią 2017 r. została stworzona Narodowa Rada Inwestycyjna przy Prezydencie Ukrainy zrzeszająca 20 największych światowych inwestorów, czołowych urzędników ukraińskich i ekspertów ds. inwestycji.

Planowane inwestycje

25 maja odbyło się posiedzenie Narodowej Rady Inwestycyjnej, wyniki którego są następujące:

  1. EBRD zwiększy portfel inwestycyjny na Ukrainie i jest gotowy do wejścia w majątek państwowego „Oszczadbanku”. Kolejny znaczący dawca Ukrainy – Międzynarodowa Korporacja Finansowa (część Grupy Banku Światowego) uruchamia projekty inwestycyjne o wartości 50 milionów dolarów.
  2. Jedna z największych firm energetycznych – francuski Engie – planuje zainwestować 1 miliard dolarów w największą w Europie elektrownię słoneczną w Czarnobylu.
  3. Amerykańska korporacja Holtec zamierza  zlokalizować produkcję małych reaktorów jądrowych na Ukrainie – jest to w zasadzie bezpieczniejsza i bardziej przystępna cenowo technologia oraz  jeden z najważniejszych elementów bezpieczeństwa energetycznego.
  4. Oprócz ogłoszonych projektów, inni inwestorzy decydują o rozszerzenie swojej obecności na Ukrainie:
  • ArcelorMittal w 2018 r. zainwestuje w produkcję 286 mln USD, aby zwiększyć możliwości produkcyjne.
  • Turkcell inwestuje kolejne 150 milionów dolarów w swoją infrastrukturę.

Wielka prywatyzacja

Nowa ustawa o prywatyzacji (więcej TUTAJ: https://jakzalozycfirmenaukrainie.com/przyjaciele-odnieslismy-kolejny-sukces-tym-razem-prywatyzacji/) weszła w życie z dniem 7 marca b. r.

Już w dniu 10 maja Rząd przyjął pakiet dokumentów  prywatyzacyjnych, w tym wykaz obiektów wielkiej prywatyzacji 2018 r., czyli 26 przedsiębiorstw. Spośród nich sprzedaż „Centrenergo” powinna być pierwszym obiektem dużej prywatyzacji. Radca w tej sprawie – polski oddział Ernst & Young aktywnie działa w tym kierunku, ponieważ w Polsce już odbywają się pierwsze road show z udziałem potencjalnych inwestorów.

Aktywny proces prywatyzacyjny rozpocznie się w październiku 2018 r., a od czerwca sprzedaż obiektów małej prywatyzacji. Ukraińska gospodarka więc powoli, ale nabiera tempa – kontynuowana jest modernizacja infrastruktury drogowej, budowa dróg i autostrad w całym kraju, powstają nowe zakłady produkcyjne, tworzone nowe miejsca pracy, zmienia się postrzeganie Ukrainy przez inwestorów, co oznacza, że ​​w końcu nie podważymy ich zaufania.

Z wiarą w lepszą przyszłość mojej Ukrainy!

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +380 67 2097949e-mail: apopko@plplawgroup.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez PLP Law Group Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest PLP Law Group z siedzibą w Kijowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem apopko@plplawgroup.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: