Andrii Popko

prawnik

Jestem jedynym partnerem i dyrektorem kancelarii PLP Kancelaria Prawna, która działa pod ogólną marką PLP Law Group. Specjalizuję się głównie w prawie korporacyjnym i handlowym. Jestem przewodniczącym Komitetu ds. Celnych i Podatkowych Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Jestem członkiem Ukraińskiej Izby Adwokackiej.
[Więcej >>>]

Powrót Ukrainy na rynek zewnętrznych pożyczek komercyjnych

Andrii Popko13 września 2017Komentarze (0)

Nowe regulacje – podatki na Ukrainie. Zniesienie opodatkowania dochodów inwestorów zagranicznych.

Na Ukrainie zniesiono podatek dochodowy dla zagranicznych inwestorów poprzez państwowe papiery wartościowe i zobowiązania z poręczeniem Ukrainy.

Ustawa przewiduje zwolnienie od opodatkowania dochodów inwestorów po operacjach z państwowymi papierami wartościowymi, gwarantowanych przez państwo papierami wartościowymi i obligacjami pożyczek miejscowych (dalej – państwowe papiery wartościowe). Ustawa ma na celu przyczynić się do dalszego zwiększenia atrakcyjności inwestycyjnej państwowych papierów wartościowych i przyciągnięciu (zachęceniu) dofinansowania budżetów państwowego i miejscowego poprzez udzielenie pożyczek państwowych od inwestorów zagranicznych.

Jednak w/w zmiany nie dotyczą transakcji z państwowymi papierami wartościowymi na rynku wtórnym, ponieważ takie transakcje są sprzeczne z uchwaleniem Ustawy, m. in. nie doprowadzi to do zwiększenia atrakcyjności inwestycyjnej państwowych papierów wartościowych i w efekcie gospodarki Ukrainy w całości.

Takie zmiany w opodatkowaniu związane są przede wszystkim z powrotem Ukrainy na rynek zewnętrznych pożyczek komercyjnych i zamiarem Ministerstwa Finansów Ukrainy pod koniec 2017 roku wypuszczenia euroobligacji na łączną kwotę 1 mld. dolarów.

*****

Inwestycja na Ukrainie – poczytaj więcej!

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +380 67 2097949e-mail: apopko@plplawgroup.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez PLP Law Group Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest PLP Law Group z siedzibą w Kijowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem apopko@plplawgroup.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: