Andrii Popko

prawnik

Jestem jedynym partnerem i dyrektorem kancelarii PLP Kancelaria Prawna, która działa pod ogólną marką PLP Law Group. Specjalizuję się głównie w prawie korporacyjnym i handlowym. Jestem przewodniczącym Komitetu ds. Celnych i Podatkowych Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Jestem członkiem Ukraińskiej Izby Adwokackiej.
[Więcej >>>]

Liberalizacja ukraińskiego rynku giełdowego

Andrii Popko15 lutego 2018Komentarze (0)

 

Jak założyć firmę na ukrainieAkcje zagranicznych emitentów na rynku ukraińskim. Kolejny krok w kierunku liberalizacji ukraińskiego rynku giełdowego i integracji do międzynarodowej przestrzeni finansowej.

*****

6 lutego weszła w życie decyzja ukraińskiej Komisji Papierów Wartościowych, która rozszerzyła listę zagranicznych papierów wartościowych zbywanych na wewnętrznym rynku Ukrainy. Warto zaznaczyć, że ta decyzja natychmiast znosi biurokratyczne procedury dopuszczenia do działania. Jeśli wcześniej konieczne było zbieranie stosów papierów w celu ubiegania się o dopuszczenie akcji zagranicznych, teraz wystarczy wypełnienie zwykłego wniosku.

Wcześniej możliwość handlowania na ukraińskim rynku giełdowym miały firmy posiadające aktywa na Ukrainie, ale kaprysem losu i swoich akcjonariuszy lokowali akcje na giełdach w Warszawie lub Londynie. Ponadto obroty były ograniczone wyłącznie przez giełdy.

Obecnie ograniczenia zostały zniesione. I faktycznie, może rozpocząć się handlowanie akcjami każdej zagranicznej firmy na Ukrainie zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Jednak, aby akcje zagranicznych spółek mogły zostać handlowane na Ukrainie, konieczne jest, aby ukraińscy handlowcy, banki inwestycyjne kupowali je za granicą i wprowadzali na ukraiński rynek akcyjny.

Ten krok jest bardzo ważny w kontekście przyszłej reformy emerytalnej. W końcu pojawienie się niepaństwowych funduszy emerytalnych doprowadzi do popytu na jakościowe instrumenty z ich strony.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +380 67 2097949e-mail: apopko@plplawgroup.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez PLP Law Group Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest PLP Law Group z siedzibą w Kijowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem apopko@plplawgroup.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: