Andrii Popko

prawnik

Jestem jedynym partnerem i dyrektorem kancelarii PLP Kancelaria Prawna, która działa pod ogólną marką PLP Law Group. Specjalizuję się głównie w prawie korporacyjnym i handlowym. Jestem przewodniczącym Komitetu ds. Celnych i Podatkowych Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Jestem członkiem Ukraińskiej Izby Adwokackiej.
[Więcej >>>]

Koronawirus nas nie powstrzyma

Andrii Popko30 marca 20202 komentarze

Każdy kryzys to wyzwanie biznesowe, «go or out» 

Zwykły tryb życia, w którym żyliśmy na co dzień zanim pojawiła się pandemia i kwarantanna, powróci za kilka miesięcy. Z kolei kryzys gospodarczy, który dopiero zaczyna się nasilać, nie skończy się tak szybko. Kryzys zniszczy stary porządek – niektóre elementy tradycyjnego biznesu znikną, a jednocześnie odejdą w zapomnienie przestarzałe modele biznesowe.

Koronawirus nas nie powstrzyma

Burzliwe czasy powodują innowacje…

Obecnie niemal codziennie otrzymuję kilka zapytań o przegląd webinarów prawniczych i nie tylko. A jeszcze przed kwarantanną jeden podobny webinar internetowy miesięcznie to było wszystko. Wiele firm nie wróci już do offline, zwykłych biur i sal konferencyjnych, natomiast rozszerzą swoją pracę w chmurach internetowych.

Minimalizowanie kontaktu nie tylko ze współpracownikami, ale także z obsługą klienta będzie stopniowo przechodzić do trybu online. Będziemy spotykać się z klientem poprzez WhatsApp, Skype, Zoom. Na Ukrainie przyspieszy się tworzenie e-sądów, złożenie dokumentów do urzędów będzie przekazywane online, w aplikacji mobilnej będą mieścić się dokumenty osobiste, licencyjne, zezwalające itp.

[Zobacz: Jak zarejestrować spółkę na Ukrainie online >>]

Nasza kancelaria zawsze przestrzegała aktualnych trendów technologicznych, aby zapewnić ciągłość obsługi naszych klientów. Od ponad 3 lat przechowujemy nasze serwery w zagranicznych chmurach, dzięki temu w tak trudnych warunkach nadal świadczymy usługi bez przywiązania się do biura. Na przykład obecnie prowadzimy proces rejestracji nowej spółki ze 100% polskim kapitałem, a także wdrażamy procedurę otwierania rachunku bankowego dla nierezydenta bez założenia osoby prawnej.

… a drink wzmacnia relacje

Teraz wydaje się, że komunikacja wirtualna, usługi cyfrowe oraz zdalna praca to cała przyszłość. Ale warto pamiętać, że ludzie są istotami społecznymi, nie możemy okazywać empatii na odległość, potrzebujemy obcowania twarzą w twarz. Zamknięci na półtora miesiąca w swoich domach i wirtualnym świecie, codziennie rośnie nam potrzeba żywego kontaktu. Po obejrzeniu webinarów, online szkoleń, Netflix i YouTube, Facebooka, wszyscy powrócą do odnajdywania radości w codziennym życiu.

Dzisiaj myślimy o tym, co zrobimy zaraz po kwarantannie, z kim się spotkamy, dokąd pojedziemy, gdzie i ile wypijemy :))

Myśl naprzód, bądź optymistą

Po kryzysie zawsze następuje wzrost, najważniejsze jest, aby przejść przez kryzys przy jak najmniejszych stratach. I właśnie podczas kryzysu warto przygotować się do kolejnego wzrostu.

W końcu kryzys uwolni talenty z dużą wiedzą i doświadczeniem oraz chęcią radykalnej zmiany starych fundamentów branży i stworzenia nowych innowacyjnych.

Dlatego wasz biznes najprawdopodobniej ucierpi dwukrotnie: z powodu kryzysu oraz nowej konkurencji. Teraz nadszedł czas, aby się nad tym zastanowić i zaplanować dywersyfikację biznesu, w tym poprzez otwarcie nowych rynków.

I w tej sprawie warto zwrócić uwagę na rynek ukraiński. Koronawirus spowodował powrót około 100 000 pracowników z Polski. Warto się nad tym zastanowić 🙂

***

Nadal pracujemy na Twój sukces.

Power. Loyalty. Professionals.

Zdjęcie: Edwin Hooper

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +380 67 2097949e-mail: apopko@plplawgroup.com

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Wojciech Elbanowski 30 marca, 2020 o 21:32

Zdrowia i zdrowego rozsadku zycze

Odpowiedz

Andrii 30 marca, 2020 o 23:55

Dziękuję
Staram się zawsze dbać o tym

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez PLP Law Group Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest PLP Law Group z siedzibą w Kijowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem apopko@plplawgroup.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: