Andrii Popko

prawnik

Jestem jedynym partnerem i dyrektorem kancelarii PLP Kancelaria Prawna, która działa pod ogólną marką PLP Law Group. Specjalizuję się głównie w prawie korporacyjnym i handlowym. Jestem przewodniczącym Komitetu ds. Celnych i Podatkowych Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Jestem członkiem Ukraińskiej Izby Adwokackiej.
[Więcej >>>]

Seminarium: „Działalność, sprawozdawczość oraz usługi depozytowe spółek akcyjnych”

Andrii Popko11 marca 2017Komentarze (0)

3 marca w centrum konferencyjnym naszej Firmy odbyło się seminarium „Działalność, sprawozdawczość oraz usługi depozytowe spółek akcyjnych”.

Razem z nami seminarium współorganizował Narodowy Depozyt Ukrainy oraz Ukraińskie Stowarzyszenie Rynków Kapitałowych. Ja również miałem przyjemność być jednym z prelegentów seminarium. Przygotowałem prezentację na temat nowego dla Ukrainy instrumentu ochrony praw akcjonariuszy mniejszościowych, czyli derivate suit (pozew akcjonariusza przeciwko osobom trzecim wytoczony w imieniu spółki). W swojej prezentacji zaznajomiłem słuchaczy z historią i praktyką zastosowania tego rodzaju pozwu tak za granicą, jak i na Ukrainie, zwracając szczególną uwagę na ryzyko i wady zastosowania takiego rodzaju powództwa oraz proponując sposoby jego udoskonalenia na poziomie ustawodawczym. Udzieliłem również nieco informacji o praktyce jego zastosowania w Polsce.

Nasz wiodący prawnik w dziedzinie prawa korporacyjnego, Konstantin Somoczkin, opowiedział słuchaczom  o warunkach uzyskania zgody korporacyjnej na dokonanie czynności spółek akcyjnych

Ze względu na duże zainteresowanie ze strony ukraińskiego biznesu tematem działalności spółek akcyjnych w świetle znacznej ilości nowel ustaw prawnych, planujemy nadal aktywnie organizować podobne wydarzenia we współpracy z organizacjami partnerskimi i wyspecjalizowanymi instytucjami państwowymi.

Poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia:

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +380 67 2097949e-mail: apopko@plplawgroup.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez PLP Law Group Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest PLP Law Group z siedzibą w Kijowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem apopko@plplawgroup.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: