Andrii Popko

prawnik

Jestem Starszym Partnerem ukraińskej kancelarii prawnej PLP Law Group.
Na co dzień zajmuję się prawem korporacyjnym, w tym M&A, prawem inwestycyjnym, rynkiem kapitałowym, prywatyzacją oraz prawem handlowym.
[Więcej >>>]

Spółka z o.o. na Ukrainie i po ukraińsku!

Andrii Popko27 kwietnia 2018Komentarze (0)

Drodzy Czytelnicy,

Dzisiejszy post będzie dotyczyć nowego bloga CorpLawyerUa.com, który będę prowadził po ukraińsku.

Wielokrotnie pisałem (zobacz tutaj), że Ukraina się zmienia, że dużo nowych reform się uchwala i ustaw się wprowadza… To jest trudny przejściowy okres od „było” do „będzie”. Wiemy jak było, ale nie do końca zdajemy sobie sprawę jak będzie. W tak szczególnym momencie nie możemy stać obok, tylko musimy sobie pomagać – rozmawiać, dyskutować, czytać. Właśnie dlatego wpadłem na pomysł założenia bloga po ukraińsku.

Prostym językiem będę wyjaśniać Czytelnikom zawiłe aspekty prawne z założenia firmy na Ukrainie, ich dalszej działalności nie omijając aspektów i niuansów prawa korporacyjnego i zarządzania, odpowiadać na pytania oraz doradzać w każdy możliwy sposób. Większość uwagi na blogu będzie oczywiście poświęcona pytaniom spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, ponieważ, jak już Państwo wiedzą, 17 czerwca 2018 r. wejdzie w życie nowa ustawa „O spółkach z ograniczoną i dodatkową odpowiedzialnością”.

Zapraszam do lektury wszystkich zainteresowanych znawców cyrylicy! A zwolenników polskiego bloga zapewniam, że większość moich postów po ukraińsku będzie podana tutaj po polsku. Pozostawajcie w kontakcie:)

{ 0 comments… add one now }

Leave a Comment

Previous post:

Next post: