Andrii Popko

prawnik

Jestem Starszym Partnerem ukraińskej kancelarii prawnej PLP Law Group.
Na co dzień zajmuję się prawem korporacyjnym, w tym M&A, prawem inwestycyjnym, rynkiem kapitałowym, prywatyzacją oraz prawem handlowym.
[Więcej >>>]

O mnie

Witam Wszystkich zainteresowanych rejestracją firmy oraz prowadzeniem biznesu na Ukrainie! Nazywam się Andrij Popko. Posiadam stopień zawodowy magistra prawa oraz magistra ekonomii.

Jestem starszym partnerem oraz współwłaścicielem PLP Law Group od momentu jego założenia w 2002 r. Jednocześnie stoję na czele działu prawa korporacyjnego naszej firmy prawniczej PLP Law Center, która oferuje swoje usługi od 2004 r. Specjalizuję się w prawie korporacyjnym, sprawach związanych z inwestycjami, prywatyzacją oraz rynkami kapitałowymi.

Prawem korporacyjnym zajmuję się od 1998 r., czyli od momentu, kiedy w naszym kraju rozpoczął się proces masowej prywatyzacji oraz zaczęły powstawać pierwsze spółki akcyjne, a istniejący biznes stanął na drodze masowej transformacji od prywatnych przedsiębiorców do spółek z ograniczoną odpowiedzialnością.

W latach 2005-2010, kiedy ukraińscy przedsiębiorcy byli gnębieni przez masowe ataki korporacyjnych złodziejów (under hostile take over), aktywnie zajmowałem się obroną przedsiębiorstw przed wrogim przejęciem.

Po Rewolucji Godności 2014 r. oraz podpisaniu Umowy stowarzyszeniowej z UE prawnicy praktykujący prawo korporacyjne w naszym kraju otrzymali realną możliwość wpływu na system prawodawczy, który reguluje reguły ukraińskiego prawa korporacyjnego. Dlatego też obecnie dosyć dużo czasu poświęcam pracy obywatelskiej w ramach różnorakich stowarzyszeń zawodowych (Związek Prawników Ukrainy, Ukraińskie Towarzystwo Rynków Kapitałowych), aby brać udział w udoskonalaniu istniejących aktów normatywnych oraz ich ujednoliceniu z normami prawa europejskiego, o czym również będzie mowa na łamach niniejszego bloga.

Od 2015 r. aktywnie rozwijam „polskie skrzydło” (Polish desk) naszej firmy. Przeprowadzam konsultacje z członkami Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej oraz członkami Międzynarodowego Stowarzyszenia Przedsiębiorców Polskich na Ukrainie.

*****