Andrii Popko

prawnik

Jestem Starszym Partnerem ukraińskej kancelarii prawnej PLP Law Group.
Na co dzień zajmuję się prawem korporacyjnym, w tym M&A, prawem inwestycyjnym, rynkiem kapitałowym, prywatyzacją oraz prawem handlowym.
[Więcej >>>]

O blogu

W ostatnim czasie znacznie zwiększyła się ilość pytań kierowanych do naszej firmy ze strony polskich kolegów na temat szczegółowych warunków rejestracji osób prawnych na Ukrainie. Prawie co tydzień odpisujemy na kilkanaście podobnych maili wysyłając te same, standardowe odpowiedzi.

Dlatego wziąłem sobie do serca dobre rady pana Rafała Chmielewskiego, który w swoim blogu opowiada o powstaniu właśnie takiej sytuacji i rekomenduje, aby jeden treściwy blog był odpowiedzią jednocześnie dla wielu zainteresowanych. Mój blog jest właśnie taka odpowiedzią i reakcją na popyt.

Planuję w nim omawiać takie tematy jak:

  • formy organizacji osób prawnych na Ukrainie oraz ich zalety i wady,
  • niuanse procedury zatrudnienia obcokrajowców,
  • osobliwości ukraińskiego systemu podatkowego,
  • regulacje i ograniczenia w ramach mechanizmów walutowych,
  • zarządzanie korporacyjne w ukraińskich spółkach z o. o i spółkach akcyjnych,
  • itp.

Oczywiście będę również informować Czytelników o wszelkich zmianach zachodzących w naszym prawie korporacyjnym oraz prawie handlowym, a zapewniam, że takowe wkrótce się pojawią.

Mam nadzieję, że mój blog pomoże Wam dokładnie prześledzić osobliwości różnych form prawnych przedsiębiorstw na Ukrainie i kiedy Wasi klienci zapytają o szczegóły ukraińskiego systemu prawa korporacyjnego, nie będziecie mieli problemu z odpowiedzią ☺

Życzę powodzenia!

*****