Andrii Popko

prawnik

Jestem jedynym partnerem i dyrektorem kancelarii PLP Kancelaria Prawna, która działa pod ogólną marką PLP Law Group. Specjalizuję się głównie w prawie korporacyjnym i handlowym. Jestem przewodniczącym Komitetu ds. Celnych i Podatkowych Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Jestem członkiem Ukraińskiej Izby Adwokackiej.
[Więcej >>>]

Niewiedza często słono kosztuje polskich przedsiębiorców – ostrzeżenie

Andrii Popko10 września 2019Komentarze (0)

Ten post zdecydowanie nie jest reklamą naszej Kancelarii 🙂 ale został zainspirowany rzeczywistymi wydarzeniami, o których od dawna chciałem napisać. Miałem nadzieję, że to były pojedyncze przypadki. Jednakże jest inaczej i zdecydowanie wymagają one kilku zdań.

Ostatnio do mnie, jako Przewodniczącego Komitetu ds. Prawnych, Celnych i Podatkowych Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej, zaczęła napływać większa ilość skarg od polskich przedsiębiorców.

W procesie wdrażania swoich firm na rynku ukraińskim zetknęli się bowiem z niekompetencją moich kolegów – prawników i adwokatów – którzy w szczególności zaczęli niestety wykorzystywać nieznajomość przepisów prawa ukraińskiego przez polskich przedsiębiorców, dotyczących szczegółów rejestracji i kwestii zarządu w spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością na Ukrainie.

Na szczęście prawnicy naszej Kancelarii stanęli na głowie, aby wyprostować wszystkie te błędy i niedociągnięcia.

Poczytaj więcej o spółce z o.o. na Ukrainie >>

Bardzo zatem proszę wszystkich Państwa, przed rozpoczęciem współpracy z jakąkolwiek kancelarią prawną na Ukrainie lub też ukraińskim adwokatem, o co najmniej poszukanie informacji o wybranym przez Was radcy prawnym.

Informacji zasięgnąć można:

To samo dotyczy wyboru kierowników i księgowych dla Państwa firm na Ukrainie. Problemy są te same, ale na wymienionych stronach nie znajdą Państwo informacji o potencjalnych top-menedżerach. Jednak są tam zasoby informacyjne, które przynajmniej umożliwiają uprzednie wypełnienie wniosków stosownie do udziału w osobach prawnych, statusu dłużnika, posiadania majątku itp.

Radzę korzystać z tej możliwości weryfikacji, żeby potem nie martwić się  straconym czasem oraz straconymi pieniędzmi.

Oczywiście zawsze możecie też Państwo skonsultować swoją decyzję ze mną. Dane kontaktowe znajdziecie w zakładce Kontakt >>

Power. Loyalty. Professionals.

***

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +380 44 3777361e-mail: info@plplawgroup.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez PLP Law Group Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest PLP Law Group z siedzibą w Kijowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem info@plplawgroup.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: