Andrii Popko

prawnik

Jestem Starszym Partnerem ukraińskej kancelarii prawnej PLP Law Group.
Na co dzień zajmuję się prawem korporacyjnym, w tym M&A, prawem inwestycyjnym, rynkiem kapitałowym, prywatyzacją oraz prawem handlowym.
[Więcej >>>]

Moody’s Investors Service podwyższyła rating kredytowy Ukrainy o jeden punkt!

Andrii Popko29 sierpnia 2017Komentarze (0)

W ostatnim tygodniu wakacji chcę podzielić się z Wami pozytywną wiadomością dla Ukrainy, a mianowicie dobrze znana agencja ratingowa Moody’s Investors Service podwyższyła rating kredytowy Ukrainy o jeden punkt, z Caa3 do Caa2, oraz zmieniła prognozę ze „stabilnej” na „pozytywną”. Należy zauważyć, że głównym czynnikiem wzrostu ratingu był ogólny wpływ reform strukturalnych na Ukrainie, które mogą pomóc rządowi z obciążeniem długu, a także poprawić pozycję kraju na rynkach zewnętrznych.

Pozytywna prognoza odzwierciedla tempo reform – jeśli się utrzyma, może doprowadzić do dalszej poprawy niezawodności wewnętrznego i zewnętrznego długu Ukrainy.

Chciałbym podkreślić, że Ukraina jest obecnie wciąż niedoceniana przez inwestorów. Uważam, że ci, którzy dzisiaj doceniają perspektywy rozwoju gospodarki ukraińskiej na pewno wygrają. Na Ukrainie tworzy się nowa innowacyjna gospodarka eksportowa, która skupia się na potrzebach rynków zachodnich, m. in. technologiczny sektor rolniczy, nowoczesne przetwórstwo, inżynieria i IT będą głównymi motorami gospodarki w przyszłości.

{ 0 comments… add one now }

Leave a Comment

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez PLP Law Group Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest PLP Law Group z siedzibą w Kijowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem info@plp.kiev.ua.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Previous post:

Next post: