Andrii Popko

prawnik

Jestem Starszym Partnerem ukraińskej kancelarii prawnej PLP Law Group.
Na co dzień zajmuję się prawem korporacyjnym, w tym M&A, prawem inwestycyjnym, rynkiem kapitałowym, prywatyzacją oraz prawem handlowym.
[Więcej >>>]

Kolejne wiadomości z Wielkiej Ukraińskiej Prywatyzacji!

Andrii Popko07 czerwca 2018Komentarze (0)

Tym razem opowiem Wam o kolejnych etapach wdrażania masowej sprzedaży małych przedsiębiorstw dla większego koła potencjalnych inwestorów z sektora prywatnego.

W dniu 5 czerwca weszły w życie zatwierdzone przez Rząd przejrzyste zasady sprzedaży małych przedsiębiorstw państwowych i spółek z znacznym udziałem kapitału państwowego, w pełni została ukształtowana baza normatywna do uruchomienia na Ukrainie programu małej prywatyzacji.

Zgodnie z ustawą „O prywatyzacji własności państwowej i komunalnej,” mała prywatyzacja będzie się odbywała wyłącznie na elektronicznych aukcjach ProZorro. Sprzedaże. Chodzi o sprzedaż obiektów własności państwowej lub komunalnej (majątki przedsiębiorstw państwowych i akcje podmiotów gospodarczych, ponad 50% udziału zakładowego są własnością państwa). Jednocześnie wartość aktywów takich obiektów nie powinna przekraczać 250 milionów UAH.

Według Funduszu Mienia Państwowego Ukrainy lista  małej prywatyzacji liczy 600 przedsiębiorstw po całym kraju, które zamierza się sprzedać w ramach małej prywatyzacji jeszcze w tym roku. Ponadto oczekuje się, że na aukcji będą wystawiane setki obiektów własności komunalnej.

Istnieje wiele interesujących obiektów spośród 600 wymienionych, także mała prywatyzacja na Ukrainie czeka właśnie na CIEBIE!

{ 0 comments… add one now }

Leave a Comment

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez PLP Law Group Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest PLP Law Group z siedzibą w Kijowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem info@plp.kiev.ua.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Previous post:

Next post: