Andrii Popko

prawnik

Jestem jedynym partnerem i dyrektorem kancelarii PLP Kancelaria Prawna, która działa pod ogólną marką PLP Law Group. Specjalizuję się głównie w prawie korporacyjnym i handlowym. Jestem przewodniczącym Komitetu ds. Celnych i Podatkowych Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Jestem członkiem Ukraińskiej Izby Adwokackiej.
[Więcej >>>]

Kancelaria Prawna PLP – Członek Polskiego Związku Zarządzania Wierzytelnościami (PZZW)

Andrii Popko15 lipca 2020Komentarze (0)

Miło mi poinformować, że 8 lipca nasza Kancelaria Prawna PLP została członkiem Polskiego Związku Zarządzania Wierzytelnościami.

Polski Związek Zarządzania Wierzytelnościami zrzesza ponad 70 polskich firm windykacyjnych, działających zarówno w Polsce, jak i Unii Europejskiej.

Organizacja powstała w 2003 roku w celu reprezentowania i obrony interesów firm windykacyjnych. Od 2008 roku Polski Związek Zarządzania Wierzytelnościami jest członkiem FENCA.

Uczestnictwo w Federation of European National Collection Associations umożliwia wymianę doświadczeń z partnerskimi organizacjami branżowymi działającymi w Europie.

Dla nas osobiście jest to świetna wiadomość, ponieważ przyjęcie do grona członków PZZW jest w pewnym stopniu uznaniem osiągnięć Kancelarii w praktyce windykacji należności na Ukrainie, z której skorzystało już wielu naszych klientów z Polski.

Kolejnym istotnym faktem jest to, że Kancelaria Prawna PLP stała się pierwszą i obecnie jedyną kancelarią prawną na Ukrainie, która jest członkiem PZZW.

Każdy od dawna współpracujący z naszą Kancelarią, wie, że do niedawna praktyka windykacji na Ukrainie była jedną z naszych priorytetowych praktyk, przede wszystkim poprzez obsługę dużych struktur bankowych, takich jak Kredobank, ProCreditbank, UniCredit. Ale po pewnych zmianach strukturalnych w naszej Kancelarii zawiesiliśmy praktykę obsługi banków i skupiliśmy się wyłącznie na wsparciu wierzycieli – osób prawnych.

Nasze podejście do procesu windykacji

Sukces tej praktyki w naszej Kancelarii opiera się na kompleksowym podejściu do procesu windykacji, zaczynając od dokładnej weryfikacji dłużnika, jego właścicieli i zarządu, statusu majątkowego, przeprowadzonych postępowań sądowych itp.

Logiczną kontynuacją tego procesu jest szykowanie pozwu z podaniem wszystkich możliwych konsekwencji, które będą nieuniknione w przypadku niespłacenia zadłużenia w określonym terminie, oraz rozpoczęcie negocjacji z menedżmentem dłużnika. Już na tym etapie można dojść do możliwości zakończenia sporu z dłużnikiem na etapie przedsądowym.

Jeśli jednak proces dotrze już do sali sądowej, nasi prawnicy, stosując wszelkie możliwe środki proceduralne, potrafią przekonać dłużnika do polubownego rozwiązania na etapie procesu rozpatrzenia bez doprowadzenia do procedury bezpośredniego wykonania orzeczenia sądowego.

O ile proces windykacji odbywa się w ramach wykonania orzeczenia sądowego, prywatny komornik sprawnie przeprowadzi egzekucję w jak najkrótszym terminie.

Mamy nadzieję, że członkostwo w Związku stanie się dla naszych klientów z Polski dodatkowym dowodem naszego profesjonalizmu w windykacji należności na Ukrainie oraz uznaniem ze strony Związku reputacji PLP jako wiarygodnego Partnera prawnego.

Z kolei jako członkowie PZZW będziemy mieli świetną okazję do udziału w konferencjach pod patronatem Związku oraz wzajemnej wymiany doświadczeń z polskimi kolegami.

Proszę o niezwłoczne zwrócenie się osób mających problemowych ukraińskich dłużników, perspektywę sprawy windykacyjnej bezpłatnie przedstawiamy w ciągu 2 dni roboczych.

Power. Loyalty. Professionals.

***

Inne ważne artykuły dla Ciebie:

Podatki na Ukrainie

Jak zweryfikować ukraińską firmę

Jak zarejestrować spółkę na Ukrainie online

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +380 67 2097949e-mail: apopko@plplawgroup.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez PLP Law Group Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest PLP Law Group z siedzibą w Kijowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem apopko@plplawgroup.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: