Andrii Popko

prawnik

Jestem jedynym partnerem i dyrektorem kancelarii PLP Kancelaria Prawna, która działa pod ogólną marką PLP Law Group. Specjalizuję się głównie w prawie korporacyjnym i handlowym. Jestem przewodniczącym Komitetu ds. Celnych i Podatkowych Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Jestem członkiem Ukraińskiej Izby Adwokackiej.
[Więcej >>>]

Rejestracja spółki online po angielsku

Andrii Popko04 maja 2019Komentarze (0)

Jak zarejestrować spółkę na Ukrainie online - jak sprawnie i szybko to zrobić.

Jak pisałem wcześniej (artykuł znajdziesz tutaj>>) internetowa rejestracja spółki sp z o.o. na Ukrainie została ostatecznie z sukcesem wdrożona. Odpowiednią uchwałę Gabinetu Ministrów Ukrainy w końcu opublikowano.

W odpowiedzi na pytanie naszych zagranicznych klientów, czy usługa będzie dostępna w języku angielskim, odpowiadam: tak, będzie, ale trochę później.

Do 1 września 2019 r. Ministerstwo Sprawiedliwości powinno zapewnić wnioskodawcy możliwość wyboru interfejsu w języku angielskim na portale usług elektronicznych obejmujących pytania, odpowiedzi, wskazówki i modelowy statut także po angielsku.

Przypomnę, że do 15 maja Ministerstwo Sprawiedliwości powinno uaktualnić portal usług elektronicznych w części związanej z państwową rejestracją założenia sp. z o. o. działającej na podstawie modelowego statutu, a także przejściem sp. z  o. o. do działalności na podstawie tego modelowego statutu. 

Portal przewiduje:

  • obsługę wnioskodawcy w formacie „pytanie-odpowiedź”
  • udostępnienie wnioskodawcy wskazówek dotyczących konsekwencji prawnych wyboru jednej lub innej odpowiedzi na pytanie
  • dostęp do zmiany redakcji modelowego statutu na podstawie którego działa spółka 
  • nadanie listy dokumentów na podstawie otrzymanych odpowiedzi wnioskodawcy dla rejestracji państwowej spółki na podstawie modelowego statutu, a także przejście sp. z o. o. do działalności na podstawie modelowego statutu.

Internetowa rejestracja spółki sp z o.o. na Ukrainie nie jest procesem skomplikowanym, ale oczywiście w każdym przypadku zdecydowanie zalecam kontakt z kancelarią prawną. Jeśli masz pytania, zachęcam Cię do szybkiego kontaktu ze mną >>

Power. Loyalty. Professionals.

***

Poczytaj o przetargach publicznych na Ukrainie >>

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +380 67 2097949e-mail: apopko@plplawgroup.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez PLP Law Group Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest PLP Law Group z siedzibą w Kijowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem apopko@plplawgroup.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: