Andrii Popko

prawnik

Jestem Starszym Partnerem ukraińskej kancelarii prawnej PLP Law Group.
Na co dzień zajmuję się prawem korporacyjnym, w tym M&A, prawem inwestycyjnym, rynkiem kapitałowym, prywatyzacją oraz prawem handlowym.
[Więcej >>>]

Gospodarka Ukrainy rośnie!

Andrii Popko21 września 2017Komentarze (0)

Witam wszystkich bardzo serdecznie! Dziś w Kijowie jest ciepło i słonecznie!

Dzisiejszy wpis chcę zacząć wiadomością, która zainspiruje inwestorów na Ukrainie na pozytywne trendy.

Nie dalej jak wczoraj Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Valdis Dombrovskis potwierdził wzrost ukraińskiej gospodarki: Ukraińska gospodarka odnawia się, rząd prowadzi „zdrową” politykę makroekonomiczną, przy czym otrzymuje znaczne wsparcie finansowe od międzynarodowych partnerów, w tym z UE i MFW – powiedział Dombrovskis – Ukraina wyszła z recesji, wzrost PKB wynosi około 2%, a w trakcie przygotowania budżetu na przyszły rok rząd zakłada zmniejszenie deficytu do 2,5 % PKB. Ukraina z powodzeniem wraca na międzynarodowy rynek finansowy – twierdzi Wiceprzewodniczący.

A propos tematu przypomnę, że we wtorek 19 września Ukraina pomyślnie umieściła euroobligacje w kwocie 3 mld USD, chociaż ogólny popyt na rynku przekroczył 10 mld USD, co świadczy o zaufaniu inwestorów zagranicznych do ekonomii ukraińskiej.

Na dodatek, do końca bieżącego miesiąca oczekujemy na uchwalenie szeregu koncepcyjnych ustaw, w tym wprowadzenie reform emerytalnej, zdrowotnej oraz ustaw o prywatyzacji.

*****

Poczytaj więcej o:

 

{ 0 comments… add one now }

Leave a Comment

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez PLP Law Group Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest PLP Law Group z siedzibą w Kijowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem info@plp.kiev.ua.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Previous post:

Next post: